1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
header_slatina_cr_jk_jhd
header_slatina_cr_khk_rnk
header_slatina_cr_msk_nj
header_slatina_cr_pk_kt
header_slatina_cr_pk_uno
header_slatina_cr_strk_kl
header_slatina_cr_uk_ltm
header_slatina_sr_bbk_zvl

PDF Tisk Email

Aktualizováno Sobota, 25 Červen 2011 13:20

Evropská Slatina

Projekt Evropská Slatina se shoduje s myšlenkou mnoha z nás a dává nám příležitost vytvořit jedinečné a originální uskupení, které nemá v Evropě obdoby. V rámci přípravy projektu jsem mluvil s různými představiteli obcí a měst s názvem Slatina, bez ohledu na jejich velikost, místní, národní a evropský význam ve více než deseti evropských zemích.

Projekt zahájí činnost spoluprácí Slatin z Česká republiky (14), Slovenska (2) a Bulharska. Věřím, že v blízké budoucnosti se k projektu připojí další města a obce Slatina, na které jsem dostal kontakty a podporu z vyslanectví jiných zemí v České republice (Slovinsko, Chorvatsko, Makedonie, Bosny a Hercegoviny, Rumunska, Ukrajiny, Řecka, Srbska. ..).

Účast v projektu je zdarma, sami nabízíme jeho bezplatnou a zodpovědnou administrativu. Za tímto účelem jsme začali budovat webové stránky (www.euroslatina.eu) a odkazy na Facebook. Domnívám se, že celkový obsah těchto stránek se bude postupně zaplňovat pro každého z nás zajímavými informacemi z oblasti místa, kultury, tradic, historie, atd., nabízet ostatním účastníkům projektu a návštěvníkům stránek místní kulturní akce, setkání, telekonference, výměnu informací, soutěže, možnosti spolupráce místních sdružení a spolků, možností sportu a ubytování. V rámci projektu chceme pořádat různě dostupné společné aktivity pro vzájemné seznámení s novými lidmi, kulturami, tradicemi a místy se stejným jménem Slatina.

Jsem hrdý, že jsem ze Slatiny.

Podle předběžných konzultací na SMO ČR bude možné při společné iniciativě získat na některé společné projekty i finanční podporu (program Evropa pro občany, opatření 1.2 Sítě partnerských měst). Věřím, že to pro nikoho z nás nebude důvod spolupráce, ale pokud se jakoukoliv podporu podaří získat, určitě ji slatiňák neodmítne. V každém případě navrhuji potvrdit ochotu účasti v projektu, potvrdit Deklaraci o spolupráci (ta bude dostupná na společných stránkách (www.euroslatina.eu) se všemi zapojenými partnery (projednanou zastupitelstvem, s podpisy zástupců daných měst/obcí), kde bude uvedeno vyjádření ochoty spolupracovat a podílet se na daném projektu sítě obcí a měst. Tato deklarace nám po vzájemné dohodě umožní finanční prostředky na společnou činnost získat.

Navrhuji po vyjádření vůle spolupráce společnou první schůzku zástupců obcí s cílem vzájemně se poznat a prodiskutovat společné náměty pro činnost. Pozorně si prosím prostudujte postupně připravované www stránky a věnujte prosím také pozornost dotazníku, který je na stránkách ke stažení. Jeho vyplnění umožní ověření všech nezbytných kontaktních údajů a způsobu zveřejňování informací, které budete považovat za nutné a účelné.

Práce a starostí má každý slatiňák určitě dost, proto si myslím, že dobrý pocit, uvolnění a trochu recese také neuškodí. Pokud se někomu z Vás navržená struktura stránek nebude líbit, společně ji na setkání prodiskutujeme.

S pozdravem,

 

Ing. Václav Vachuška
starosta obce Slatina
Telefon: +420 724 181 046, +420 602 305 209

Slatina 62
341 01 Horažďovice
Česká republika

Telefon: +420 376 514 324
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Web: www.obec-slatina.eu

 

Přidejte se k nám!

Přidejte se k nám!

Deklarace o spolupráci

Deklarace o spolupráci